Her Türlü Polyurea Su İzolasyonu, Sprey Poliüretan Su Yalıtımı, Epoksi Kaplama ve Gizli Dere Çatı İzolasyonu Uzmanlık Alanımızdır

  • Destek Hattı 0 (216) 709 39 20
  • Adresimiz Tantavi Mahallesi Exen İstanbul
    F Kule, D:161 Ümraniye
  • Çalışma Saatlerimiz Pzt - Cum, 9AM - 6PM

İzolasyon Mu Dediniz!

Sağlam Dış Kabuk Sağlam İç Yapı

Binanın dış kabuğu niteliğindeki çatılar içerden ve dışarıdan gördüğü etkilerden korunması için iyi bir izolasyon şarttır. En önemli yalıtımı yapılması gereken etkiler ses, ısı, buhar, ışık, su, radyasyon olmaktadır. Bina içinde oluşan buharlaşmanın çatı üzerinden uzaklaştırılmasını sağlayan nefes alabilir yapıda gerçekleştirilen çatılar izole konusunda daha kullanışlı olmaktadır. 

Çatı izolasyonu yapım aşamasında önem arz eden bir başka işlemde çatının eğimi sayesinde kar ve yağmur tutmayan yapına yapılarak üzerine temas eden bu gibi etkileri çabuk bertaraf eder özellikte izole edilmiş olmalıdır. Eğimlerin su oluklarına taşıdıkları yağmur suları yine bu oluklarında sızdırmazlık yapıda olmasından dolayı duvarlara su sızıntısı yapmasını engellemelidir. Aynı zamanda çatı üzerine asıl izolasyon malzemesi monte edilmeden taşıcılar üzerine uygulanan yağlı su yalıtım malzemeleriyle su yalıtımına katkıda bulunmaktadır

Bu gün ısınmak için kullandığımız ısı kaynaklarının yanıcı maddelerinin temini maddi açıdan ev ve iş yerlerine büyük yükler yüklemektedir. Fakat gelişen teknoloji sayesinde gerçekleştirilen izolasyon malzemeleri sayesinde ısı bina içinde hapsedilerek daha fazla fayda sağlanmaktadır. Isı yalıtımı için yapılan izolasyon malzemelerinde çoğunlukla termos tekniği kullanılarak ısı içeriden dışarıya çıkışı engellenirken dışarıdan düşük ısıların etkisinden de koruma sağlanmaktadır.

Çatı izolasyonu dış ortamdaki seslerin etkisinden zarar görmemek ve rahatsız olmamak için geliştirilmiş ses yalıtımlı izolasyon malzemeleriyle engellenebilmektedir. Ses nasıl ki iletimi titreşimler yardımıyla sağlanmaktaysa engellenmesinde bu titreşimleri emici nitelikte katmanlar sayesinde yapılabilmektedir. Çatı izolasyonu ses yalıtımı yapılırken bu tür titreşimleri emici nitelikteki katmanlar sayesinde iç seslerin dışarıya dış seslerin iç mekânı girişi engellenmektedir.
 
Çatı izolasyonu konusunda diğer bir yalıtımı yapılaması gereken etkide radyasyon olmaktadır ki en önemlisi de bu olmaktadır. Çünkü diğer konuların etkileri çeşitli yollarla bertaraf edilebilirken radyasyon insan vücudunda kalıcı etkiler bırakabilmektedir ve bu etkilerin yok edilmesi de çok zor olmaktadır. Bu nedenle radyasyon emici nitelikteki Çatı izolasyon maddeleri kullanılarak dış ortamda oluşan bu radyoaktif maddelerin evlerin ve iş yerlerinin içine girmesi engellenmektedir.