Her Türlü Polyurea Su İzolasyonu, Sprey Poliüretan Su Yalıtımı, Epoksi Kaplama ve Gizli Dere Çatı İzolasyonu Uzmanlık Alanımızdır

  • Destek Hattı 0 (216) 709 39 20
  • Adresimiz Tantavi Mahallesi Exen İstanbul
    F Kule, D:161 Ümraniye
  • Çalışma Saatlerimiz Pzt - Cum, 9AM - 6PM

İzolasyon Mu Dediniz!

Çatı Su İzolasyonunda Dikkat Edilmesi Ve Yapılması Gerekenler

Yaşamımızın büyük çoğunluğunu evlerimizde geçiririz. Kiminin kira olarak oturduğu kiminin ise yıllarca emeklerinden sonra sahip olduğu evlerimizin çatıları hava şartlarına fazla dayanamayıp su sızdırmaya başlar. Bunun için belli sürelerde çatının bakımı yapılmalıdır.
 
Yapılmadığı takdirde çatı su akıtıp evin rutubet olması veya yağmurlu havalarda su sızdırması gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bunlarla karşılaşmamak için mevsim geçişlerinden önce uygun zamanlarda çatı su izolasyonu bakımını yaptırmalıyız. Bakımın yapıldığı malzemenin bakım şeklinin çatının dayanma gücüne etkisi oldukça fazladır.
 
Çatımızın su sızdırmasını engellemek için yaptığımız izolasyona çatı su izolasyonu denmektedir ve amaç kullanılan malzemeler ile su geçmesini önlemektir. Bu sızdırmayı önlemek için kullandığımız zift ya da filinkot çatı için pek uygun olmayan ürünlerdir ve bu ürünlerde yapılan çatı su izolasyonu en fazla 2 yıl dayanmakta ve pek yarar sağlamamaktadır.
 
Bunun yerine kullanacağımız membranlar çatı su izolasyonu için en uygun ürünler olup hem daha ucuza hem daha kaliteli bir hizmet sunacaktır. Kendi arasında çeşitleri bulunan membranlardan bitümlü membranlar farklı ağırlıklara maruz kalmış zeminlerde suyun neden olduğu sıkıntıları önlemek ve konforlu bir yaşam sağlamak için kullanılmaktadır o yüzden bu ürünler çatı su izolasyonu için birebirdir.
 
Çatı su izolasyonunda yapının kaliteli oluşu kadar uygulanma şeklide kullanım süresini uzatmaktadır. Kullanacağımız zemini temiz bir suyla hatta bu suyun içine biraz tuz ruhu katarak temizliğini güzelce yapmamız bütün çabalarımızın sonuç almasına yardımcı olacaktır. İyice temizlediğimiz yüzeyin ıslaklığı gidip hafif nemi kaldığı zaman kullanacağımız izolasyon malzemesini yüzeye astar olacak şekilde uyguluyor ve bir gün boyunca iyice kurumasını bekliyoruz.
 
Ertesi gün çatı su izolasyonu için seçtiğimiz malzemeyi taraklama yöntemiyle uyguluyoruz ve kurutuyoruz. Uyguladığımız sistemin uzun süre dayanması için isteğe bağlı bir kat daha aynı işlemi uygulayabiliriz. Daha da uzun yıllar dayanması için en son uyguladığımız işlem kurumadan buğday serper gibi inşaat kumu serperek bu şekilde kurutup uzun yıllar hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanacağımız çatı su izolasyonunu sağlamış oluruz. İyi günler.