Her Türlü Polyurea Su İzolasyonu, Sprey Poliüretan Su Yalıtımı, Epoksi Kaplama ve Gizli Dere Çatı İzolasyonu Uzmanlık Alanımızdır

  • Destek Hattı 0 (216) 709 39 20
  • Adresimiz Tantavi Mahallesi Exen İstanbul
    F Kule, D:161 Ümraniye
  • Çalışma Saatlerimiz Pzt - Cum, 9AM - 6PM

İzolasyon Mu Dediniz!

Çatı Onarımı Şakaya Gelmez!

             Değişen iklim ve sıcaklık farkları, gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farklarının artması, kar, don olayları, aşırı rüzgâr fırtına ve yılların verdiği yıpranma ile ev ve binalarımızın çatıları deforme olmaktadır. Bazen bu deforme yıpranma aşırı boyutlarda olup, çatı kiremitlerimizin kırılmasına, kiremitlerin çökmesine neden olmaktadır.

             Bu şekilde zarar gören kiremitlerin en kısa süre içerisinde değişmesi, bakım ve onarım yapılması zaruridir. Mutlaka işin ehli çatı ustaları tarafından onarımının yapılması gerekmektedir. Kırılan, dökülen çatılarımızın bakımını yaptırmadığımız veya ağırdan aldığımız takdirde, zamanla hava ve su alan çatımızda kırık ve çatlamış kiremit sayısı hızla artacaktır.

            Ardından kırıkların olduğu bölgeden yaş alan çatımız, çatı boşluğunda ufak su birikintilerine neden olacak, bu su birikintileri de evimizin hangi odalarına denk geliyorsa duvarın kısa süre içerisinde çürümesine neden olacaktır.
 
            Evimizin içinde aşırı derecede nem rutubet kokusu olacak, duvarlarda kararma ve boyasında dökülme meydana gelecek, duvar içinde bulunan demirlerin paslanmasına ve bu pasında evimiz sürekli badana boya olsa bile belli periyotlarda duvarın rengini değiştirmesine duvarın sürekli kararmasına neden olacaktır.
 
             Bütün bu nedenlerden dolayı vakit kaybetmeden bu işi yapan uzman çatı ustaları ile irtibat kurup hemen bir ön keşif yaptırmalıyız. Çatıda kaç kiremit zarar görmüş ve değişmesi gerekir, baca çevre ve kenarlarından su akma var mı, çatı çevresinde bulunan su kanalları açık mı tıkalımı, çatıda silikon uygulanarak kapatılacak delik mevcut mu, bütün bunların ön incelemesi yapıldıktan sonra çalışma yapılıp yapılmayacağına karar verilmelidir.
 
            Konusunda tecrübeli ve deneyimli çatı ustaları çatının görmüş olduğu zarara göre değişmekle birlikte 2 gün ile 7 gün arasında bakım onarım faaliyetini gerçekleştirmektedir. Yeter ki çatı ustaları ararken işinin ehli profesyonel kişileri bulalım.